250TL üzeri kargo bize aittir

Üyelik Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi:

Üye olarak veya olmayarak işlem yapanlar, satış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

Bu sözleşme,
ADRES HARİKA EĞİTİM KİTAP KIRTASİYE SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

. İle MÜŞTERİ arasındaki Sanal Satış Sözleşmesidir.

Madde 1:

Tanımlar: Bundan sonra

SATICI, ADRES HARİKA EĞİTİM KİTAP KIRTASİYE SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ yi;

ALICI ise www.adreskitap.com sitesinden alışveriş yapanları belirtir.

Madde 2: İş bu sözleşmenin konusu, satıcının alıcıya satışını yaptığı nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsar.

Madde 3: Sözleşmeler Konusu ve Ürün Bilgileri: Sözleşmenin konusu www.adreskitap.com sitesindeki satışlarla ilgilidir. Ürünlerin türü, miktarı, markası modeli, rengi, satış bedeli ve ödeme şekli, sitede belirtildiği gibidir. Bu bilgiler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.
Madde 4: Alıcı, sözleşmede belirtilen tüm sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidini verdiğini beyan eder.

Madde 5: Alıcı tarafından satın alınan ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile alıcının adresine bağlı olarak açıklanan süre içinde hazırlanır. Kargoya verilir. Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.

Madde 6: Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise alıcı bunu sipariş verirken belirtmek zorundadır. Alıcı bunu belirttiği halde ilgili kişi veya kurum ürünü teslim almayı kabul etmezse satıcı bundan sorumlu değildir.

Madde 7: Satıcı; satın alınan ürünü, sağlam, tam, sitede belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzu ile birlikte teslim etmek zorundadır.

Madde 8: Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylamış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır.

Madde 9: Çeşitli nedenlerle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında yok görünürse Satıcı, ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulur.

Madde 10: Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişi veya kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle banka veya finans kuruluşlarının ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, alıcı kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde satıcıya göndermek zorundadır.  Bu gibi durumlarda nakliye giderleri alıcıya aittir.

Madde 11: Alıcı ve/veya alıcının teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin arızalı, kullanılmış veya bozuk olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler satıcıya, alıcı tarafından ürünün teslim alındığı gün veya ertesi gün yazılı olarak bildirilmelidir.

Madde 12: Satıcı, mücbir sebeplerle veya nakliyeyi engelleyen özel durumlarda veya olağanüstü günlerde sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise durumu alıcıya bildirir.

Madde 13: Mücbir sebeplerle alıcıya ulaşamayan ürünler için alıcı, siparişinin iptal edilmesini, muadili ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini isteyebilir. Alıcının siparişi iptal etmesi durumunda satıcı, 7 gün içinde alıcıya ait kreşi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın alıcının hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka ile görüşür. Yapılan işlemler e- posta ile alıcıya bildirilir. İlgili bankadan kaynanlanan ödeme gecikmesinden dolayı satıcı sorumlu tutulamaz.


Madde 14: İş bu sözleşme, alıcı tarafından gerekli ödeme yapıldıktan sonra geçerlilik kazanır.

Madde 15: Alıcı, sözleşme konusu ürününün kendisi veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminin yapıldığı gün iptal talebini sebebiyle birlikte yazılı olarak alıcıya bildirmelidir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde satıcıya e-posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün veya ambalajının kullanılmamış, zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. Kişiye veya alıcıya teslim edilen ürünün satıcıya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin alıcının kredi kartı hesabına iade edilmesi için satıcı ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslinin gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez.

Madde 16: Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli Alıcıya aittir.


Madde 17:  
İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Satıcının yerleşim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır

Madde 18: ALICI sipariş oluşturduğu andan itibaren kendisine mail, sesli arama veya sms ile geri dönüş yapılabileceğini bilerek belirtmiş olduğu numara ve mail adresini kontrol etmek durumundadır.
 
Madde 19: Tedarik ve üretim süreci; gönderim sürecini doğrudan etkilemektedir.   ALICI kendisine; sipariş oluştuktan hemen sonra iletilen mail ile gönderim sürecine dair fikir sahibi olabilmektedir.

Madde   20: Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Hastalık, salgın, tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu ADRES KİTAP OYUNCAK KIRTASİYE GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 7 (yedi) iş günü içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi, sözleşmeye konu ürünün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde    ADRES KİTAP OYUNCAK KIRTASİYE GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.  tarafından iade edilecektir.

Garanti Ve İade Koşulları

Garanti Koşulları
Sitemizde satılan ürünlerimiz üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları
Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinde ilgili kargo şirketine tutanak tutturunuz. Bize info@adreskitap.com adresinden durumu özetleyen mail atınız. İlgili kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün, yenisi ile değiştirilecektir. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.
Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından kaynaklanmışsa veya belirtilen süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.